VETRNICE V APRILU

Mesec april je bil vremensko zelo pester, raznolik in takšne so bile tudi naše aktivnosti, dejavnosti.

Ker sodelujemo v projektu Pasavček, smo v tem mesecu ponovno aktivno izvajali dejavnosti na temo promet. Otroci so aktivno sodelovali v aktivnostih in pridno zbirali štampiljke,  v ob akciji Red je vedno pas pripet. V šolski telovadnici smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Hišica do neba, gledališča KU – KUC.

Opazovali smo naravo v njenem spreminjanju, ob aktivnih – opazovalnih sprehodih.

Spoznali smo nove deklamacije, pesmi, plese, se gibali, ustvarjali in se igrali.

Pravljično uro smo izvedli ob sončnem dnevu na travniku. Opazovali in raziskovali smo travnik  ter se sproščeno poigrali.

Ob lepem vremenu, smo aktivno in gibalno preživeli bivanje na prostem v gozdu, ob gozdu, na travniku, raziskovanju po  kraju,… na šolskem igrišču, ob gibalnih igrah, aktivnostih.

Obeležili smo Svetovni dan zemlje, s sajenjem fižolčka. Otroci sedaj skrbijo zanj in opazujejo njegovo rast.

Ob Svetovnem dnevu knjige smo izvedli pravljično urico, izbrali smo pravljico z Eko vsebino. Skozi mesec april smo se posvetili področju naravoslovja in ekologije, kar bomo nadaljevali v naslednjih tednih.

Iz že smo dočakali skoook v prvomajske počitnice!