OBELEŽITEV SLOVENSKEGA KULTURNEGA PRAZNIKA PRI ROŽICAH

V vrtcu se trudimo, da tudi otroci zvedo, kaj je kultura, saj je kultura nekaj lepega. Je pesem, ples, nasmeh, lepa beseda; kultura je tudi v lepih odnosih, v sodelovalni igri, ki naše otroke notranje osrečuje in bogati.
Vse našteto pa združujemo in se s kulturo vsakodnevno srečujemo skozi različne dejavnosti.
Otroke vzgajamo in spodbujamo h kulturnemu obnašanju do knjig, prijateljev, do starejših oseb ter jih navajamo na vljudnostne izraze.
Sami pa smo jim pri tem najboljši vzgled, saj otroci najraje posnemajo odrasle.
Mesec februar pa je predvsem mesec kulture. Zato smo pri Rožicah izvajali različne dejavnosti posvečene slovenskemu kulturnemu prazniku.
Kot enemu izmed treh simbolov naše države smo najprej prisluhnili slovenski himni in poudarili, kako se je ob njej potrebno obnašati. Otroke sva seznanili, kdo je bil France Prešeren in da je prav on napisal Zdravljico, katere sedma kitica je himna naše države.
Spoznali smo tudi dva druga državna simbola: slovensko zastavo in slovenski grb.
Zastava, ki so jo otroci tudi sami izdelali, pa sedaj »plapola« pred našo igralnico.
Prav tako s portretov, ki so jih ustvarili otroci, dr. France Prešern ponosno pozdravlja vse mimoidoče.
Spoštovani starši, Vabim Vas, da si fotografije ogledate v foto galeriji skupine Rožice.
Vesna Kos