EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI – Vrtiljak

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

V Evropskem tednu mobilnosti (od 16.9. do 22.9.2023) smo tudi v vrtcu Vrtiljak sledili slogu Varčne poti.

Tekom tedna smo dejavnosti posvetili ozaveščanju pomena hoje za naše zdravje in skrb za kakovost bivanja pri zmanjšanju onesnaževanja okolja.

Zaradi vseh razlogov Evropski teden mobilnosti letos v ospredje postavlja odločitev za racionalnejše načine potovanj. To so vsi tisti načini, ki sicer na prvi pogled ponujajo manj prestiža in udobja, a obenem zagotavljajo svetlejšo prihodnost. Izberimo torej varčnejše poti in se pogovarjajmo o tem, kakšna bi bila naša družba, če bi večino poti opravili z javnim prevozom ali se odločili za eno od oblik aktivne mobilnosti.

Prav tako smo spodbujali starše in otroke k uporabi zelene mobilnosti pri vsakdanjem prihodu in odhodu v vrtec.

Med tednom smo otrokom vzgojiteljice pripravile veliko različnih dejavnosti, kot so:

Ogled animiranega filma o varnosti v prometu, prebiranje različnega slikovnega gradiva, likovno ustvarjanje in predvsem uživanje ob vseh dejavnostih.

Petek je bil rezerviran za DAN BREZ AVTOMOBILA in ŠPORTNE DEJAVNOSTI: pohod po poteh občine, poligon s skiroji, poganjalčki, igre s semaforji in prometnimi znaki.

Utrinke si lahko pogledate v fotogaleriji skupine, ki jo obiskuje vaš otrok.