V naši skupini pa smo letos kar celi teden namenili planetu Zemlja, prav posebej pa smo ga obeležili na sam dan Zemlje, 22.4.2022.

Z otroki smo tako raziskovali, prelistavali revije, slikanice, knjige o našem planetu, prebrali zgodbico o Medvedu in Miški, ki vrtnarita in skrbita za vrt in okolico svojega doma.

Tako kot Medved in Miška pa smo se tudi mi odpravili na spomladansko urejanje našega dvorišča. Z otroki smo pobirali vejice, večje kamenčke in jih odnašali v koš. Vzgojiteljice pa smo skupaj z njimi še pograbljale in prelopatale peskovnik, ki nas že zelo vabi.

Na sam dan Zemlje smo s pomočjo zgodbice spoznali, da moramo posejati seme, ga skriti v zemljo, zalivati in pridno čakati, da bo rastlina vzklila.

Igrali smo se z različnimi semeni in tako spoznali seme fižola, koruze in buče. Vsi skupaj pa upamo, da bodo naše rastlinice dobro in hitro zrastle, saj bomo zanje pridno skrbeli vsak dan.