PRAZNIČNI MESEC PRI BALONIH

Prišel je dolgo pričakovani praznični mesec. Skupaj z otroki smo okrasili igralnico in si pričarali praznično vzdušje. Naredili smo dekoracijo na hodniku in z okraski iz slanega testa okrasili novoletne smreke po vrtcu.

Pripravili smo izdelke za praznični bazar. Otroci so bili nad izdelovanjem izdelkov zelo navdušeni. Komaj so čakali, da lahko izdelke predstavijo na bazarju. Izdelovali smo izdelke iz naravnih materialov, ki smo jih skupaj nabrali v bližnjem gozdu in na jasi. Izdelali smo sove iz storžev, smreke iz vejic in lesene obeske- Božičke.

Posejali smo praznično žito, spremljali kako raste, kaj za rast potrebuje.

Za naše domače smo pripravili voščilnice, ki so jih otroci odnesli domov.

V pričakovanju dedka Mraza, ki smo ga najbolj nestrpno čakali smo se naučili kar nekaj deklamacij in pesmic. Prinesel nam je nove igrače, ki so skupno darilo vseh otrok skupine. Zelo smo jih bili veseli, z njimi se pridno igramo.