PONEDELJEK – pravljična ura

Prvi dan medenega tedna smo pričeli z branjem pravljice, ki je otroke zelo navdušila.

Pravljično uro

smo si popestrili z dišečo svečko in lutko- čebelico Majo.

Pocartljali smo svoje zveste prijatelje, ki so z nami prisluhnili pravljici.

Tudi za ta teden smo v garderobi pripravili miselni vzorec dejavnosti, tako da lahko starši spremljajo naše dogodke. Čaka nas še veliko dogodivščin….

TOREK – poiščimo skriti zaklad

Čarobni prah čebelic in zastavljene naloge, so nas »pripeljale« do skritega zaklada.

Dogovorili smo se, da bomo poiskali skriti zaklad. To pa ne bo lahko…..

Izpolniti moramo zastavljene naloge,

do katerih nas bo pripeljal čebelji čarobni prah in vesoljčki  v  kozarčkih.

Pa pojdimo in sledimo označbam.

Dejavnosti smo prenesli na prosto – v gozd. Bilo je zabavno, kar lahko opazite na veselih nasmeških »Mehurčkov«.

Pa smo ga našli…. se posladkali in vrnili v vrtec ob Miklavški mlaki.

»Naloge niso bile težke, saj Mehurčki radi se imamo in mnogo znamo.« Poskusite tudi vi….POKUKAJTE V FOTOGALERIJO.

SREDA – medeni napitek in sadna nabodala

Bilo je zelo zabavno. Za zajtrk smo si pripravili medeni napitek, za malico pa sadna nabodala.

V vrtec so otroci prinesli predpasnike…..”zelo pridni starši in otroci”….nihče ni pozabil.

ČETRTEK – ustvarjalne delavnice, deklamacija in lutkovna predstava

Zjutraj smo izdelali podlage – satovje za izdelovanje risbic in uredili oddelčno oglasno desko.

Po zajtrku smo se naučili deklamacijo o čebelici, izdelovali čebelnjake iz kock in si ogledali lutkovno predstavo.

PETEK – tradicionalni slovenski zajtrk, izdelovanje čebelic in priprava razstave v garderobi

Zjutraj smo nekoliko več časa kot to počnemo običajno, namenili tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Sonce, ki je pokukalo skozi okna v igralnico, nas je vspodbudilo k odločitvi, da se odpravimo na sprehod v staro vaško jedro. Ustavili smo se na Akacijevih izvirih, kasneje pa pri čebelnjaku in se ob miklavških ribnikih vrnili v vrtec.

Čebelice in razstavo smo prestavili na naslednji teden. Bila je prava odločitev. Imeli smo se lepo.

Opravljena naloga “naše čebelice”!