Skoči na glavno vsebino

Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV

VSESLOVENSKO GIBANJE TURIZEM IN VRTEC

Življenje v sodobnem času nas spodbuja, da ohranjamo našo bit, dopolnjujemo svoje znanje, pridobivamo vedno nove izkušnje in vključujemo tradicijo. V okviru vrtčevskih zmožnosti zagotavljamo varno, spoštljivo, iskreno, veselo druženje in sodelovanje otrok na področju spoznavanja in odkrivanja turizma. Raziskovanje turističnih značilnosti na različne načine,  prinaša nove, pozitivne, trajne izkušnje vsem udeležencem. Skupno življenje nas povezuje.

Skozi projekt Z igro do prvih turističnih korakov iščemo in spoznavamo stvari, ki so pomembne tako v našem vsakdanjem okolju, kot širšem prostoru. Izhajamo iz prepričanja, da kulturna dediščina s svojim bogatim sporočilom otroke nagovarja in jim predstavlja neponovljivo izkušnjo.

 

Cilji projekta:

  • spodbujanje in širjenje gostoljubnosti in turistične zavesti med najmlajšimi,
  • seznanjanje z običaji, kulturo, kulinarično tradicijo in turizmom,
  • spoznavanje turističnih posebnosti naših krajev,
  • motivacija otrok, vzgojiteljev in staršev, da imajo željo po spoznavanju svojega kraja, njegovih posebnosti…
  • spoznavanje vloge narave in čistega okolja v povezavi z gibanjem v naravi,
  • spoznavanje značilnosti okolja, ki so pomembne za lokalno skupnost (npr. rekla, gora v bližini, pokrajinski muzej, arheološke izkopanine…pozneje pa tudi značilnosti širšega okolja),
  • dojemanje trajanja časa in pridobivanje izkušenj o hitrosti spreminjanja in zgodovinskih spremembah.

 

 

Koordinatorka projekta: Špela Majhenič

(Obiskano 29 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost